Projektowanie stron responsywnych RWD

Projektowanie stron responsywnych RWD

Responsive Web Design (RWD)

Jest to technika projektowania, która pozwala na poprawne wyświetlanie się stron na standardowych oraz wysokorozdzielczych ekranach, a także na urządzeniach mobilnych.

Układ strony automatycznie adaptuje się do rozmiaru urządzenia, na którym jest wyświetlany, skalując i poprawnie wyświetlając zawartość również na smartfonach czy tabletach.

Strony responsywne są bardzo ważne z punktu widzenia mocno rozwijającego się rynku urządzeń przenośnych, które generują więcej niż połowę globalnego ruchu internetowego. Statystycznie rzecz biorąc, co drugi użytkownik Internetu to Twój potencjalny klient lub czytelnik strony.

Strony, które adaptują ten trend, są wyżej oceniane przez wyszukiwarki takie jak Google, co jest mocno pożądane w marketingu internetowym.

Projektowanie stron WWW

Progresywne ulepszanie

Jest to strategia projektowania, która określa dostępność stron, znaczniki semantyczne, a także zewnętrzne technologie stylowo - skryptowe.

CSS frameworks

Dostępna jest duża ilość gotowych frameworków np. : Responsive Grid System, Twitter Bootstrap, Foundation, Material Design Lite, Pure CSS.

RWD

Obsługa Media Queries w CSS lub za pomocą JavaScript, dzięki którym rozpoznawalna jest rozdzielczość urządzenia. Dzięki temu możliwe jest określenie konkretnych arkuszy stylów, co przekłada się na poprawne wyświetlanie strony na różnych urządzeniach.

Zadzwoń teraz 796 755 940 lub napisz do nas
a otrzymasz domenę i serwer gratis!

Bezpłatna wycena

W ciągu 24h przygotujemy i wyślemy na podane dane kontaktowe pełną ofertę